Грудне годування та дитячі істерики

Моїй дитині 1,5 роки і вона просить грудь дуже часто, командним тоном. Якщо відмовляю, починається істерика. А коли смокче, часто щипає мене і б’є по обличчю. Що це?

Грудне годування та дитячі істерикиПоведінка Вашої дитини цілком типова для цього віку. Приблизно в цьому віці діти вчаться свідомо хотіти, формулювати своє бажання і його добиватись. А ще випробовують межі. Це цілком нормальний, і більше того – необхідний процес.  Проте.. задача мами (і інших дорослих теж, але ж все починається з мами) – показати ці межі. Навчити задовільняти свої бажання прийнятним способом.

 На жаль, не всі бажання в цьому світі можуть бути задоволені, таке життя. Ми не можемо дозволити дитині лізти в розетку чи бігти під машину, правда? Так само мама не може давати грудь абсолютно завжди, коли дитині заманеться (йдеться вже про теперішній свідомий вік, звісно для новонародженого годування по потребі).  В цьому віці дитина вже може потерпіти. А грудь мамина, мама доросла людина, яка сама вирішує коли дати, а коли ні. Така поведінка не пов’язана з годуванням як таким, це особливість віку і стосунків зі світом.

Істерики – спосіб перевірити, а раптом мама таки дасть те що я хочу? Цукерку, мультик, цицю, залізти в цю гарнюню розетку..

Істерику важливо спокійно перечекати. Обійняти дитину, заспокоїти. Коли “видихне” і заспокоїться, по можливості вмити личко і дати випити водички. Пояснити словами, що мама не може дати зараз бажане. (Мультик, цицю, будь-що).
 І сказати, коли мама зможе дати. Чи ніколи, якщо це розетка. Запропонувати альтернативу, те що зараз можна. “Молока мама не може зараз дати, можу дати компотик”. При годуванні також не можна дозволяти робити собі боляче. Забирати грудь, строго без усмішки дивитись в очі зі словами “Не треба! Мамі боляче.”
Дитина обов’язково буде пробувати досягти свого. Раз, третій, п’ятий.. Але на якийсь раз таки зрозуміє, що мама не дозволить. Хоч плач, хоч стрибай, а ні це ні. При цьому важливо заспокоювати якщо плаче (без груді), обіймати. Важливо сказати дитині: “Я з тобою”.
Якщо мама буде спокійною та наполегливою в своїх рішеннях, це скоро пройде. Дитина засвоїть нові правила.

Грудне годування та дитячі істерики

Автор: Нійя Вус

Хімік, консультант з грудного вигодовування,

член ILCA, член АКЕВ, слінгоконсультант, автор Natrina Slings

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *