Часті запитання

У цьому розділі Ви знайдете відповіді на часті запитання.

Який слінг краще? Яка між ними різниця?

Основних класичних видів слінгу три – слінг з кільцями, слінг-шарф та май-слінг. Ще у батьків популярний ергономічний рюкзачок. Важливо не плутати ергономічний рюкзачок із застарілими переносками типу «рюкзак-кенгуру». На відміну від «кенгуру» в ергорюкзачку положення дитини так само фізіологічне, як і в слінгу.

Усі види слінгів та рюкзачки зручно використовувати як вдома, так і на вулиці.

Слінг з кільцями

 • Навантаження на одне плече батьків
 • Можливі всі позиції (горизонтальна, вертикально спереду, вертикально збоку та за спиною)
 • Зазвичай використовується для не дуже важких діток, коротких прогулянок, укачування на сон, годування

Слінг-шарф

 • В більшості намоток навантаження розподілене на обидва плеча і пояс батьків
 • Можливі всі позиції (горизонтальна, вертикально спереду, вертикально збоку та за спиною)
 • Зазвичай використовується для довгих прогулянок, годування, тривалого носіння
 • Універсальний, зручний для носіння як новонароджених, так і важких діток, що вже підросли

Май-слінг

 • Навантаження розподілене на обидва плеча і пояс батьків
 • Чим ширші верхні лямки май-слінгу, тим зазвичай зручніше у ньому (Май-слінг з лямками шириною у половину слінгу-шарфу називають «шарфомай», він найкраще тримає навантаження, але і є найбільш жарким з варіантів май-слінгу)
 • Можливі всі позиції (горизонтальна, вертикально спереду, вертикально збоку та за спиною), але для горизонтальної позиції або носіння дитини молодшої за 3-4 міс. необхідні навички або слінгоконсультація
 • Зазвичай використовується для прогулянок або вдома
 • Не дуже зручний для годування маленьких діток, що не тримають голову

Ергономічний рюкзак

  • В більшості намоток навантаження розподілене на обидва плеча і пояс батьків, більшу частину навантаження бере на себе щільний пояс (до 70% всього навантаження). Лямки м’які, набиті
  • Зручна вертикальна позиція спереду або за спиною батьків, позиція на боці можлива, проте не така зручна (для позиції на боці краще підходить слінг з кільцями або слінг-шарф)
  • Зазвичай використовується для діток, що вже трохи підросли (з 4-6 міс.). Чудово тримає вагу навіть 3-4-річної дитини

Вгору

Який слінг взяти для новонародженого?

З народження діткам повністю підходять слінги з кільцями та слінги-шарфи.

За рахунок м’якої тканинної структури вони найкраще підлаштовуються під новонародженого, забезпечують можливість тонкого регулювання та фізіологічне положення малюка.

Вгору

А він там не сидить?

У відповідному слінгу та рюкзачку дитина знаходиться у фізіологічному правильному положенні – так званій М-позиції.

М-позиція – це вертикальне положення малюка, в якому його ніжки розведені, коліна знаходяться вище за таз, таз просаджений в кишеньку з тканини. Слінг підтримує ніжки дитини від колінка до колінка, ніжки розташовані симетрично.

В такому положенні не відбувається точечного навантаження на хребет дитини, як при сидінні чи при носінні в застарілих переносках типу «кенгуру».

В положенні «лежачи» слінг підтримує голівку, спинку малюка та ніжки до колін. (Новонароджені зазвичай вміщаються повністю.) Голівка при цьому завжди вища за таз малюка для нормального кровообігу.

Вгору

Скільки часу на день можна носити?

Правильно розташовану дитину можна носити в сілнгу стільки ж, скільки й на руках.

Якщо мама не висаджує дитину, необхідно кожних сорок хвилин-годину виймати дитину зі слінгу, дозволяти їй рухатися поза слінгом протягом хоча б 10-20 хвилин. Міняти памперс, перевдягати, робити легенький масаж чи гратися. Якщо дитина заснула в слінгу, можна дозволити їй поспати досхочу і вийняти вже коли вона прокинеться.

Вгору

З якого віку?

З народження діткам повністю підходять слінги з кільцями та слінги-шарфи.

Май-слінги умовно підходять з народження, за умови досвідченості мами або якісної слінгоконсультації.

В ергономічному рюкзачку Ліга Слінгоконсультантів рекомендує носити не раніше 4-х місяців (дитина тримає голову і може спертися на передпліччя лежачи на животі), а краще з того часу, як дитина навчиться сидіти (приблизно з 6 міс.).

Вгору

Чи можна носити дитину в слінгу обличчям від себе?

В положенні обличчям до мами малюк обіймає дорослого всім тілом, навантаження розподіляється рівномірно, положення фізіологічне і малюка так носити легше. Вага дитини відчувається як своя власна (так ніби мама чи тато раптом поправилися на 5-7-10 кг – так все одно значно зручніше ходити, ніж якщо нести в руках окремо сумку 5-7-10 кг).

«Обличчям вперед» дитина спирається на дорослого в основному спинкою, центр ваги розташований інакше і так нести важче.

Для дитини, яка ще не ходить, особливо важливе фізіологічне положення тіла та відповідний кут розведення тазових суглобів. У жодній з переносок немає фізіологічного положення «обличчям вперед» з розведеними ніжками.

Крім того, положенням «обличчям вперед» для таких маленьких діток може перевантажувати враженнями їх нервову систему, особливо якщо так носити часто.

На жаль, не завжди батьки про це знають, і можна бачити як малюків так носять на вулиці чи в магазині.

Коли дітки стають до всього цікавими, з трьох місяців приблизно їх можна носити на боці, в будь-якому виді слінгу. Так їм все і в усі сторони видно, а мамі зручно – навантаження добре розподілене по корпусу і мами, і дитини.

Вгору

Чи можна в слінгу годувати груддю?

Так, можна. Дітей, які ще не тримають голову, можна годувати у горизонтальному положенні («лежачи».)

Дітки старші можуть смоктати грудь вертикально, коли вже навчились тримати голову. Для цього дитину просто приспускають до груді, потім після годування підтягують назад. Зазвичай так смокчуть дітки, коли не сплять. Сонним простіше давати грудь в горизонтальному положенні чи вийняти зі слінгу для годування.

В перший час після пологів мамі важливо навчитись годувати малюка груддю, правильно прикладати його до груді. Перший час краще робити це без слінгу – тобто носити малюка в слінгу і виймати для годування. Коли мама вже вміє годувати, вона може годувати і в слінгу теж.

Вгору

Чи можна носити в слінгу/рюкзачку восени та взимку?

Можна. В холодну пору року є два варіанти носіння – під мамин теплий одяг або на нього.

Діток з народження і до того часу, поки вони не будуть впевнено ходити, зазвичай носять під курткою. Для цього куртка доповнюється спеціальною слінговставкою. Слінговставка – це вставка, що збільшує куртку так, щоб під нею помістилися мама з малюком в слінгу чи рюкзачку. Оскільки у мами і дитини одна куртка на двох, дитину вдягають приблизно так само як і маму. Тоді є можливість зайти взимку в приміщення і зняти куртку, не розмотуючи слінг і не роздягаючи окремо дитину.

При пошиві слінговставки з самою маминою курткою нічого не відбувається. Просто підбирається блискавка, що підходить до «рідної», плащова, підкладка та наповнювач так, щоб готова вставка виглядала просто деталлю куртки та поєднувалась з нею. Слінговставка шиється зовсім окремо, в нашому досвіді час від часу буває навіть дистанційний пошив за фотографіями.:)

Для носіння на куртку бажано щоб слінг і куртка були неслизькими. В такому випадку мама вдягає на себе куртку чи светр, на дитинку теплий комбінезон. Мінус такого способу носіння в тому, що комбінезон створює додатковий об’єм. Зазвичай цей спосіб використовується для діток, що вже ходять і просяться то походити, то на ручки. Тоді дитину можна спокійно зняти і відпустити, адже у неї є свій теплий одяг.

Вгору

До якого віку можна так носити?

У більшості слінгів та ергорюкзачків – доти, доки буде така необхідність і поки батькам буде комфортно носити дитину на руках (зазвичай до 2-3 років).

Дітки після року з кожним місяцем все краще ходять, але все одно іноді просяться на ручки. Дітей в 1,5-2 роки, що вже підросли, зручно донести в слінгу до дитячої площадки та відпустити походити, потім віднести втомленого малюка в слінгу додому.

Дітки після двох років рідко коли сидять в слінгу, але якщо дитинка прихворіла чи в неї з’явилась гостра необхідність побути на ручках – старий добрий друг слінг/рюкзак на допомогу.:) Якщо батьки зайняті, а дитині ну дуже треба посидіти на ручках, допомагають заспинні положення – дитина спокійна, а у дорослого вільні руки.

Вгору

А він не звикне до рук?

Під час вагітності малюк постійно пов’язаний з мамою пуповиною, через яку отримує все необхідне. Стінки матки обіймають малюка, мама гріє і живить його затишну хатку.

Після народження малюку важливо адаптуватися, навчитися жити у нашому великому світі. Що ж для дитинки найбільш знайоме та найрідніше, що допоможе їй жити в новому світі? Мамине тепло, стук її серця, звук її голосу, запах її молока, так схожий на запах навколоплідної рідини.

У діток раннього віку є потреба часто бути на руках у мами, тата чи іншого значимого дорослого. З віком діти все більше цікавляться оточуючим світом. І якщо вони отримали досхочу уваги, ласки та носіння на ручках, то спокійно йдуть досліджувати світ.

Вгору

У мене проблеми зі спиною, чи можна мені носити в слінгу або рюкзачку?

Якщо Вас турбує біль у спині, будь ласка проконсультуйтесь з лікарем.

Носіння в слінгу помітно легше, ніж на руках, тому якщо Ваш лікар дозволяє носити дитину на руках, то і в слінгу Вам її носити можна. Однак при проблемах зі здоров’ям мами носити необхідно обережно, при можливості відкладаючи малюка, що заснув, у ліжечко чи візочок.

Слінгоконсультант допоможе Вам вибрати такий виді слінгу і таку намотку, щоб для Вас це було найбільш комфортно та безпечно. Існують положення, що полегшують навантаження на плечі чи навпаки навантаження на стегна і коліна, та інші варіанти. Досвідчений консультант допоможе Вам підібрати оптимальний.

Вгору

Чи можна прати слінг у пральній машинці?

Так, можна. Прати необхідно на делікатному режимі для кольорових тканин (до 40 градусів), віджим на середніх оборотах.

Можна класти слінг чи рюкзак в мішок для прання. Якщо такого немає, перед пранням слінгу з кільцями кільця загортають у тканину слінгу, щоб вони не билися об барабан машинки.

ННа ергономічному рюкзачку необхідно застібнути всі фастекси. В ергорюкзаках Natrina використовуються дуже міцні німецькі фастекси Tatonka, визнаного виробника туристичного спорядження. Ці фастекси чудово витримують прання.

Вгору

Автор: Нійя Вус