Чи можна мамі, яка годує, займатись дайвінгом?

Так, можна. При дотриманні правил безпеки дайвінг з використанням будь-якого джерела повітря – занурення з аквалангом чи фрідайвінг (занурення на затримці дихання) – цілком сумісний з годуванням груддю.

Поглинання азоту та інших газів, що використовуються у дайвінгу, тканинами маминого організму ніяк не відбивається на якості грудного молока. Після занурення в молоці може залишатися дуже незначна кількість розчиненого азоту, однак у дитини він не накопичується. Навіть якщо при порушенні правил декомпресії в молоці з’являться бульбашки азоту, він зовсім не пошкодить дитині. В травному тракті завжди присутнє заковтнуте повітря, що на 79% складається з азоту. Азот є інертним газом і не бере участі в метаболізмі.

Дайвинг

Рівень пролактину знижується під час занурення, але це тимчасове явище та на вироблення молока не впливає.

Лікарі рекомендують починати занурення не раніше 3-4 тижнів після вагінальних пологів та 4-8 тижнів після кесарського розтину.

Враховуючи тиск, що створює гідрокостюм (з неопрену чи інших матеріалів), а також зростання тиску з глибиною, бажано максимально спустошувати грудь перед зануренням – за допомогою годування чи зціджування.

Також важливо слідкувати, щоб пряжки компенсатору плавучості та інші елементи спорядження не надто тисли на грудь. Надлишковий тиск може призводити до лактостазу (застою молока).

Щоб уникнути надлишкового тертя для чутливих сосків, можна накладати на них ватні диски чи м’які прокладки для груді. Важливо також, щоб в груді не було ніяких запалень, інакше є ризик погіршення стану. В цілому, дайвінгом рекомендовано займатись людям в хорошій фізичній формі.

Багато мам успішно поєднують дайвінг та годування груддю. В перші місяці життя дитини важливо добре продумувати час та обставини, з тим щоб малюк міг спокійно годуватися. Якщо немає можливості взяти дитину з собою до моря, для неї необхідно приготувати достатній запас молока.

Natrina слинги

Для мами-дайвера особливо важливо в день занурення пити достатньо води. Дихання сухим повітрям під водою саме по собі викликає дегідратацію, і вироблення молока у мами вимагає додаткової рідини. Зневоднення може призводити до тимчасового зниження кількості молока, а також є фактором ризику розвитку декомпресійної хвороби.

Короткі висновки:

  1. Всі види дайвінгу і снорклінг сумісні з годуванням груддю.
  2. Перед зануренням бажано максимально спорожнювати грудь, стежити щоб спорядження не тисло на грудь.
  3. В день занурення мамі важливо пити достатньо рідини.

Написано для Асоціації консультантів з природного вигодовування (АКЕВ).

Автор: Нійя Вус

Сертифікований дайвер PADI OWD

Хімік, консультант з грудного вигодовування,

член ILCA, член АКЕВ, слінгоконсультант, автор Natrina Slings

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *